header object

kreska-tlo

20

kreska-tlo

 

Skóra, jest szlachetnym, naturalnym materiałem, który wymaga od swoich użytkowników szczególnego traktowania. Pomimo tego, że jest ona wytrzymała i długowieczna, wskazane jest dokładne jej czyszczenie co najmniej dwa razy do roku.

Skóry gładkie (licowane, licowe) to odpowiednio wyprawiona wierzchnia warstwa skóry o gładkiej strukturze. Licowanie skóry wykonuje się w celu podniesienia walorów estetycznych powierzchni. Ponadto skóry licowe są bardziej odporne na zabrudzenia i wilgoć. Licowanie polega na obróbce mechanicznej i pokryciu skóry odpowiednimi  substancjami w celu uzyskania porządanej struktury i właściwości.

Niestety w porównaniu z garderobą tekstylną skóry cechuje dużo większa wrażliwość na działanie czynników atmosferycznych takich jak wilgoć, temperatura, światło oraz zanieczyszczenia. Znacznie szybciej także utrwalają się wszelkie plamy i zabrudzenia, dlatego też szansa na ich usunięcie, nawet przy zastosowaniu najwyższej klasy odplamiaczy, maleje praktycznie z dnia na dzień. Warto zatem poświęcić garderobie skórzanej nieco więcej uwagi i zadbać o jej odpowiednią, regularną konserwację. Po pewnym czasie użytkowania wyrobów skórzanych można poddać je kompleksowej renowacji, przywracającej wyrobowi niemal pierwotny wygląd!

Proces renowacji skór licowych jest niezwykle złożony. Określany jest rodzaj skóry, stopień jej zabrudzenia, a także pochodzenie ewentualnych plam. Na tej podstawie dobierane są odpowiednie preparaty oraz rodzaj czyszczenia.

Warstwy zabezpieczające skórę licową z czasem ulegają lekkiemu złuszczaniu, blaknięciu oraz intensywniejszym otarciom na mankietach i innych krawędziach. Zmiany takie są typowe i nie należy się nimi zbytnio przejmować. Stosowane w naszej pralni najnowocześniejsze środki do czyszczenia i renowacji połączone z wieloletnim doświadczeniem i profesjonalizmem  pracowników pozwolą odzyskać garderobie skórzanej dawną świeżość, czystość i kolor.

Renowacja skór to proces etapowy polegający na:

1) czyszczeniu skóry z zastosowaniem środków czyszczących, antystatycznych i natłuszczających      

2) nakładaniu koloru dostosowanego do pierwotnego koloru garderoby skórzanej  

3) impregnacja kończąca farbowanie nadająca garderobie skórzanej właściwości wodoodporne oraz zwiększające odporność skór na zabrudzenia i płowienie.